Yhteystiedot

Perhelinjan apu on lähelläsi

Löydät kaikki vastaanottotyötä koskevat palvelut ja työntekijät ajanvarauksesta. Jos haluat olla yhteydessä anonyymisti, niin soita meille. Autamme sinua eteenpäin elämässä maksuttomasti ja luottamuksellisesti.

Vapaa-aika / Aktiviteetit

Avoimet kohtaamispaikat ja kerhot

Turun 4H- yhdistyksen kerhot ja kurssit
Paula Harjamäki
puh. 050 5363617
paula.harjamaki@4h.fi
Turun 4H- yhdistys
Kielet: suomi

MLL:n perhekerhot ja muu toiminta
Selja Sillantaka
puh. 044 0770892
selja.sillantaka@mll.fi
MLL Varsinais-Suomen piiri
Kielet: suomi, englanti

 

Vanhemmuus

Vauva-aika, leikki-ikä ja murrosikä

Vauva-aika ja leikki-ikä

Johanna Franska 
puh. 040 551 9637
johanna.franska@mll.fi
MLL Varsinais-Suomen piiri
Kielet: suomi

Murrosikä (10-18- vuotiaat)

Liisa Laaksonen
puh. 044 7355 130
liisa.laaksonen@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Pauliina Laine
puh. 044 5355148
pauliina.laine@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Karoliina Kallio
puh. 044 7355 131
karoliina.kallio@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi

Arjessa jaksaminen

Arkirytmit, säännöt, rajat, pelaaminen, oma jaksaminen

Vauva-aika ja leikki-ikä

Johanna Franska 
puh. 040 551 9637
johanna.franska@mll.fi
MLL Varsinais-Suomen piiri
Kielet: suomi

Murrosikä (10-18- vuotiaat)

Liisa Laaksonen
puh. 044 7355 130
liisa.laaksonen@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Pauliina Laine
puh. 044 5355148
pauliina.laine@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Karoliina Kallio
puh. 044 7355 131
karoliina.kallio@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi

 

Ero

Teija Hallbäck-Vainikka 
puh. 040-541 5294
teija.hallback-vainikka@yvpl.fi
Yhden vanhemman perheiden liitto ry
Kielet: suomi

Mielenterveys- ja päihdeomaiset

Sirpa Madsen
puh. 044- 793 0585
sirpa.madsen@vsfinfami.fi
Varsinais-Suomen Mielenterveysomaiset – FinFami ry
Kielet: suomi, englanti

Päihteet

Vauvaa odottavat ja pikkulapsiperheet (0-3 v.)

Tuuli Neittamo
Puh. 050 4060844
tuuli.neittamo@tuentu.fi
Avopalveluyksikkö Olivian etsivän ja matalankynnyksen työ, Turun Ensi- ja Turvakoti ry
Kielet: suomi

Laura Räsänen
Puh. 050 3799700
laura.rasanen@tuentu.fi
Avopalveluyksikkö Olivian etsivän ja matalankynnyksen työ, Turun Ensi- ja Turvakoti ry
Kielet: suomi

Murrosikäiset (10-18- vuotiaat)

Liisa Laaksonen
puh. 044 7355 130
liisa.laaksonen@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Pauliina Laine
puh. 044 5355148
pauliina.laine@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi, ruotsi

Karoliina Kallio
puh. 044 7355 131
karoliina.kallio@vslj.fi
Linkki-toiminta
Kielet: suomi

Päihdeomaiset

Sirpa Madsen 
puh. 044- 793 0585
sirpa.madsen@vsfinfami.fi
Varsinais-Suomen Mielenterveysomaiset – FinFami ry
Kielet: suomi, englanti

Syömishäiriöt

Sami Heimo
puh. 040- 5958542
sami.heimo@syliin.fi
Lounais-Suomen – Syli ry
Kielet: suomi, ruotsi, englanti

Väkivaltatyö

Lähisuhdeväkivalta

Pekka Härkönen
puh. 050- 4688277
pekka.harkonen@tuentu.fi
Pilari/ Turun Ensi- ja Turvakoti ry
Kielet: suomi

 

 

Seksuaalineuvonta ja seksuaaliväkivaltatyö  (12 -28 vuotiaille)

Marjut Keskitalo
puh. 050 4389883
marjut.keskitalo@mimmi.fi
Turun Tyttöjen Talo
Kielet: suomi

Maahanmuuttajaperheet

Kira Laaksonen
puh. 044 2231 7296
kira.laaksonen@sateenkaarikoto.fi
Kielet: suomi

Tiina Kylämäki
puh. 045 7833 1822
tiina.kylamaki@sateenkaarikoto.fi
Kielet: suomi

Muu toiminta

Seikkailukasvatuksen soveltaminen kasvatus- ja kuntoutustyössä
Elina Heikkilä
KOTA- Lasten ja nuorten hyvinvointi ry
puh. 040 533 8098
elina.heikkila@kota.fi
kieli: suomi

Lisätietoja

Lisätietoja hankkeen koordinoinnista ja toteutuksesta.

Siru Kaihua

Hankekoordinaattori
0445355140
siru.kaihua@vslj.fi